سیاست های 13گانه بخش کشاورزی استان سمنان تدوین شده است

به گزارش گروه سرگرمی، خدابخش عرب صبح یکشنبه در جمع مسئولان مرکز ترویج جهاد کشاورزی سراسر استان سمنان، به میزبانی این اداره کل در سمنان، ضمن بیان اینکه در امسال 13 سیاست کلی توسط مدیران جهاد کشاورزی تدبیر و برنامه ریزی شده است، تأکید کرد: یکی از سیاست های اساسی سازمان جهاد کشاورزی اقتصاد مقاومتی محسوب می گردد که به نوعی 12 سیاست دیگر را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهد.

سیاست های 13گانه بخش کشاورزی استان سمنان تدوین شده است

وی با تأکید بر اهمیت اقتصاد مقاومتی به مثابه یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اضافه نمود: جهاد کشاورزی در امسال سعی نموده تا همه برنامه ریزی های خود را سمت تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین حمایت از فراوری در بخش کشاورزی سوق دهد.

تدوین سند بهره وری آب

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، دیگر سیاست مأخوذه توسط این اداره کل را تدوین سند بهره وری آب در بخش کشاورزی دانست و گفت: متأسفانه استان سمنان سال ها است که با مشکل خشک سالی روبرو است و این امر نیازمند تدبیر و برنامه ریزی مدون دارد که در امسال به این امر نگاه ویژه ای شده است.

عرب دیگر سیاست جهاد کشاورزی را تغییر الگوی کشت دانست و تأکید کرد: باوجود خشک سالی و همچنین سرمازدگی استفاده از روش های نوین کشت از تأکیدات جهاد کشاورزی است همچنین این اداره کل به مقوله ارتقای بهره وری عوامل فراوری و توسعه سرمایه گذاری نیز به عنوان دیگر سیاست های امسال، تاکید ویژه ای دارد.

وی طرح کشاورزی قراردادی، برنامه فراوری در محیط های کنترل شده، توسعه سامانه های آبیاری تحت فشار و نوین را نیز از دیگر سیاست های جهاد کشاورزی در سالجاری خواند.

توسعه کشت گلخانه ای

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان همچنین گفت: این اداره کل در سالجاری بر روی توسعه فضای گلخانه نیز برنامه ریزی خوبی را صورت داده است و همچنین توسعه صادرات محصولات کشاورزی به خصوص با استفاده از ظرفیت های حمل و نقل ریلی و هوایی در استان مد نظر جهاد واقع شده است.

عرب از توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، مکانیزاسیون و همچنین بازار فروش محصولات کشاورزی نیز به مثابه دیگر سیاست های جهاد کشاورزی در زمینه کشاورزی طی سالجاری نام برد و گفت: این سازمان سعی نموده است تا با به کارگیری توان کارشناسی و تحقیقاتی خود تغییر الگوی کشت را در بین کشاورزان استان ترویج دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 34

به "سیاست های 13گانه بخش کشاورزی استان سمنان تدوین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های 13گانه بخش کشاورزی استان سمنان تدوین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید