سندرز: ترامپ به دموکراسی اعتقاد ندارد

به گزارش گروه سرگرمی، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در مصاحبه ای رادیویی، رئیس جمهور فعلی آمریکا را اقتدارگرا خواند و از عملکرد هم حزبی های خود نیز انتقاد کرد.

سندرز: ترامپ به دموکراسی اعتقاد ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت در مصاحبه ای با یک برنامه رادیویی بشدت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و وی را اقتدارگرا خواند.

به نوشته پایگاه روزنامه هافینگتون پست، سندرز در پاسخ به این پرسش که آیا اغراق نیست گفته گردد که ترامپ فاشیست است گفت: اغراق نیست بگوییم که دونالد ترامپ یک اقتدارگرا است که به دموکراسی اعتقادی ندارد.

برنی سندرز که یکی از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است به تعداد آرایی که وی با وجود این مسئله در انتخابات کسب نموده اشاره نمود و بخشی از دلیل آن را عملکرد حزب دموکرات دانست.

سندرز در این خصوص گفت: سیاستمدارانی که مخالف ترامپ هستند باید بپرسند که چرا رئیس جمهور با این وجود بیش از 73 میلیون رأی را در انتخابات سوم نوامبر کسب کرد.

وی اضافه نمود: من مطمئن هستم که بسیاری از همکاران دموکراتم با من موافق نیستند، اما این [تعداد رأی ترامپ]تصویری از حزب دموکرات را نشان می دهد، زیرا من فکر می کنم اگر شما با بسیاری از آنان (یعنی) مردم طبقه کار گری که به ترامپ رأی دادند صحبت کنید، آن ها خواهند گفت: البته که ما می دانیم ترامپ دروغگوست، اما حد اقل این کار یا آن کار را انجام می دهد، کاری که دموکرات ها انجام نمی دهند.

سناتور ایالت ورمونت در ادامه با لحنی انتقاد آمیز از هم حزبی های خود خواست که مردم مختلف آمریکا را در کنار یکدیگر بیاورند و این مردم را متقاعد نمایند که از دولتی حمایت نمایند که منافع کشور را نمایان کند نه اینکه با رنگ پوست و محل تولد و دیگر جهت گیری ها بین آن ها اختلاف وجود داشته باشد.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا با کسب بیش از 80 میلیون رأی مردمی در انتخابات ریاست جمهوری، پیروز اعلام شد.

مجمع گزینندگان در سراسر ایالات متحده نیز هفته گذشته پیروزی جو بایدن را با 306 رأی الکترال رسماً تأیید کردند.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزد های انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می آورد.

با این وجود دونالد ترامپ و تیم او از پذیرش شکست امتناع نموده و شکایت هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آن ها تخلف ها و تقلب های انتخاباتی است، مطرح نموده است، اما این شکایت ها در چند ایالت رد شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1365

به "سندرز: ترامپ به دموکراسی اعتقاد ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: ترامپ به دموکراسی اعتقاد ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید