سفیر ایران: مسکو و تهران برای مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا همکاری کنند

به گزارش گروه سرگرمی، سفیر جدید ایران در روسیه ضمن تأکید بر همکاری دو جانبه تهران و مسکو از احتمال برگزاری رزمایش زمینی مشترک بین دو کشور در آینده خبر داد.

سفیر ایران: مسکو و تهران برای مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا همکاری کنند

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی، کاظم جلالی سفیر جدید ایران در روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری روسی اسپوتنیک از احتمال برگزاری رزمایش زمینی ایران و روسیه در آینده خبر داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره احتمال برگزاری رزمایش زمینی دو کشور ایران و روسیه گفت: کشورها در زمینه های مختلف همکاری می کنند، بنابراین بله، چنین احتاقتصادی وجود دارد.

سفیر ایران در روسیه، هیچ زمان بندی خاصی برای برگزاری چنین رزمایشی ارائه نداد و تنها گفت که مسکو و تهران قبلاً نیز رزمایش های مشترکی را برگزار کرده اند.

جلالی درباره همکاری مشترک روسیه و ایران ادامه داد: من اطمینان دارم که هر دو کشور باید به همکاری نزدیک در این زمینه ادامه دهند. با توجه به درک مشترک دو کشور از تهدیدات، (این همکاری)، اجازه حفظ صلح و ثبات منطقه را می دهد.

ایران، چین و روسیه از فردا تا روز دوشنبه به مدت چهار روز رزمایش دریایی مشترکی را در دریای عمان انجام خواهند داد و آنطور که سردار سرتیپ ابولفضل شکارچی سخخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران روز گذشته تأکید کرد، مابله با تروریسم و دزدی دریایی، یکی از اهداف مهم این رزمایش است. (جزئیات بیشتر)

سفیر ایران در بخشی از مصاحبه خود بر همکاری روسیه و ایران در مقابله با تروریسم اقتصادی واشنگتن تأکید کرد و گفت: تقویت روابط سیاسی، گسترش همکاری دوجانبه، منطقه ای و بین المللی برای مقابله با تروریسم و همچنین مقاومت در مقابل تروریسم اقتصادی آمریکا که تحریم هایی را بر هر دو کشور ما و روسیه تحمیل کرده است، حائز اهمیت است.

اخیراً هفده عضو مجلس کنندگان آمریکا در نامه به وزیر خزانه داری این کشور ضمن اذعان به تروریسم اقتصادی واشنگتن علیه تهران اعلام کردند کارزار فشار حداکثری در تبادلات مربوط به کالاهای بشردوستانه با ایران مانع ایجاد کرده است. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 636

به "سفیر ایران: مسکو و تهران برای مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا همکاری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ایران: مسکو و تهران برای مقابله با تروریسم اقتصادی آمریکا همکاری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید