سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور مستقر می گردد

به گزارش گروه سرگرمی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: صندوق در صدد استقرار سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور است و انتظار دارد دانشگاه ها در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور مستقر می گردد

به گزارش گروه دانشگاه گروه سرگرمی، به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، ناصر مطیعی از اقدام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای تنظیم سند آمایش خدمات دانشجویی در کشور اطلاع داد.

وی با اشاره به آنالیز های صورت گرفته درباره شرایط ناهمگونی بین دانشگاه ها از نظر زیرساخت های رفاهی، تهیه سند آمایش خدمات دانشجویی را از ضروریات امروز خدمات رفاهی دانشگاه ها دانست و اظهار امیدواری کرد که تا اواسط سال آینده این سند آماده گردد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: رویکرد عدالت در توزیع امکانات همیشه در دستور کار صندوق رفاه دانشجویان واقع شده است. ادعای عدالت هم سنگین و هم اجرای آن سخت است و عملیاتی کردن آن به ساز و کار های ویژه خود احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: سند آمایش خدمات رفاهی کشور می تواند یاریی بزرگ و اثربخش به عدالت محوری در توسعه زیرساخت های رفاهی در دانشگاه های مختلف داشته باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان یادآورشد: بیش از 98 درصد اعتبارات صندوق صرف پرداخت وام و یاری به ارتقاء سرا های دانشجویی و آشپرخانه ها می گردد.

وی ادامه داد: صندوق در صدد استقرار سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور است و انتظار دارد دانشگاه ها در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند.

مطیعی اظهار داشت: از دیگر موارد قابل بحث نظارت بر خوابگاه های غیر دولتی است. همکاری مراجع و نهاد های نظارتی شهر و استان در نظارت بر این گونه خوابگاه ها در کنار نظارت شورا های نظارت و ارزیابی شهرستان یکی از الزامات عملکرد صحیح در خوابگاه های غیردولتی و حقوق دانشجویان ساکن در آن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 819

به "سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور مستقر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه یکپارچه خوابگاهی در کشور مستقر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید