روسیه، بازداشت دهها معترض ضدپوتین

به گزارش گروه سرگرمی، وی در این پیغام گفته بود: راهزنان در قدرت، بیش از همه از این می ترسند که مردم به خیابان ها بیایند...بنابراین نترسید و به خیابان ها بیایید. نه برای من بلکه برای برای خودتان و برای آینده تان.

روسیه، بازداشت دهها معترض ضدپوتین

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

نیروهای امنیتی روسیه روز شنبه ده ها نفر از معترضان به بازداشت الکسی ناوالنی، مخالف سرشناس دولت این کشور را بازداشت کردند.

به گزارش یورونیوز، معترضان با حضور در خیابان های مسکو، پایتخت و چند شهر دیگر روسیه خواهان آزادی آقای ناوالنی شدند.

دولت روسیه پیش از این اعلام نموده بود که با هرگونه تظاهرات مقابله خواهد نمود. الکسی ناوالنی در ویدئویی که بعد از دستگیری اش منتشر شد از مردم خواسته بود تا به خیابان ها بریزند.

وی در این پیغام گفته بود: راهزنان در قدرت، بیش از همه از این می ترسند که مردم به خیابان ها بیایند...بنابراین نترسید و به خیابان ها بیایید. نه برای من بلکه برای برای خودتان و برای آینده تان.

الکسی ناوالنی که مشهورترین چهره مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه است روز 17 ژانویه از آلمان به مسکو بازگشت و در بدو ورود بازداشت شد.

دادگاهی در روسیه وی را به تحمل 30 روز حبس محکوم نموده است.

الکسی ناوالنی در جریان یک پرواز داخلی در روسیه مسموم شد. او برای درمان به آلمان رفت و 5 ماه در این کشور اقامت کرد.

مقامات بیمارستانی آلمان و اتحادیه اروپا می گویند که ناوالنی با سم نوویچوک مسموم شده است. او ولادیمیر پوتین را متهم نموده که دستور قتل وی را صادر نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1416

به "روسیه، بازداشت دهها معترض ضدپوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه، بازداشت دهها معترض ضدپوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید