دو عامل دیگر جنایت اسپایکر در کرکوک عراق بازداشت شدند

به گزارش گروه سرگرمی، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق دو عامل دیگر جنایت اسپایکر را که در سال 2014 منجر به قتل عام بیش از دو هزار دانشجوی نظامی عراقی شد، به دام انداختند.

دو عامل دیگر جنایت اسپایکر در کرکوک عراق بازداشت شدند

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی، اداره استخبارات (اطلاعات) نظامی عراق، طی بیانیه ای از دستگیری دو عامل تروریست دیگر در استان کرکوک که از عاملان جنایت اسپایکر بودند، اطلاع داد.

بر اساس این بیانیه که نسخه ای از آن در پایگاه خبری المعلومه منتشر شد، بخش اطلاعات نظامی در هنگ چهارم تیپ 52 پیاده نظام با همکاری نیروهایی از تیپ 61 پیاده نظام ، پیروز شدند دو تروریست مذکور را در منطقه القادسیه الثانیهدر استان کرکوک به دام اندازند.

این دو تروریست در جنایت اسپایکر دست داشتند و پیروز شده بودند از زندان تسفیرات واقع در استان صلاح الدین فرار نمایند و در حالی برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی در کرکوک بودند.

بر اساس این گزارش، این دو نفر از افراد تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق بودند و حکم بازداشت آنها بر اساس ماده چهارم قانون مبارزه با تروریسم صادر شده بود.

یک روز پیش از این دستگیری، نیروهای امنیتی و نظامی عراق، تیپ 61 نیروهای ویژه امنیت کرکوک یکی از سرکرده های داعش و از عاملان جنایت اسپایکربا نام اختصاری (م.س.ع) را دستگیر کرد.

در ژوئن سال 2014 هنگامی که گروهک تروریستی داعش، شهر تکریت، مرکز استان صلاح الدین را به اشغال خود درآورد، بیش از دو هزار نفر از دانشجویان پایگاه نیروی هوایی اسپایکر را در این شهر با تیراندازی مستقیم اعدام و در گور جمعی دفن کردند.

دادگاه کیفری مرکزی عراق در سال 2017، حکم اعدام 27 نفر از افرادی داد که در این جنایت دست داشتندد را صادر کرد و 25 متهم را به دلیل عدم اثبات اتهامشان، آزاد کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 926

به "دو عامل دیگر جنایت اسپایکر در کرکوک عراق بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو عامل دیگر جنایت اسپایکر در کرکوک عراق بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید