دستگیری شکارچی غیر مجاز قوچ وحشی در نهاوند

به گزارش گروه سرگرمی، خبرنگاران/همدان رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: شکارچی غیر مجاز یک رأس قوچ وحشی به دام مأموران محیط زیست افتاد.

دستگیری شکارچی غیر مجاز قوچ وحشی در نهاوند

مهرداد سلگی اظهار کرد: با کوشش و پیگیری های مأموران حفاظت محیط زیست این شهرستان یک شکارچی که به صورت غیر مجاز اقدام به شکار یک رأس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند نموده بود دستگیر و به دادگاه معرفی گردید.

وی اضافه نمود: این شکارچی که چند ماه گذشته اقدام به شکار غیر مجاز این حیوان نموده بود تحت تعقیب مأموران ما قرار داشت که پس از شناسایی انتها دستگیر و به شعبه 102 بازپرسی معرفی که برای وی کیفرخواست صادر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند با بیان اینکه پس از آنالیز پرونده به شعبه 103 انتقال و حکم محکومیت متهم صادر شد، اضافه نمود: بر اساس حکم صادره متهم به دلیل ارتکاب شکار غیر مجاز به 30 میلیون ریال جزای نقدی و به دلیل حمل سلاح غیر مجاز به 20 میلیون ریال جریمه محکوم شد.

وی اضافه نمود: پس از صدور رأی دادگاه با توجه به شکار غیر مجاز یک رأس قوچ از سوی این اداره دادخواست حقوقی برای مطالبه 250 میلیون ریال خسارت به حیات وحش مطالبه می گردد.

سلگی در انتها با هشدار و تأکید بر اینکه با شکارچیان غیر مجاز مطابق قانون برخورد خواهد شد، اظهار داشت: پس از دستگیری متهم اسلحه او نیز به نفع دولت مصادره شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1439

به "دستگیری شکارچی غیر مجاز قوچ وحشی در نهاوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری شکارچی غیر مجاز قوچ وحشی در نهاوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید