خبرنگاران 400 فقره وام اشتغال زایی زنان در سیستان و بلوچستان پرداخت می گردد

به گزارش گروه سرگرمی، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان گفت: براساس تفاهم نامه مشترک میان معاونت صنایع دستی با بنیاد کرامت رضوی 400 فقره وام اشتغال زایی از 100 تا 300 میلیون ریال به زنان سرپرست خانوار با هماهنگی معاونت صنایع دستی اعطا می گردد.

خبرنگاران 400 فقره وام اشتغال زایی زنان در سیستان و بلوچستان پرداخت می گردد

علیرضا جلالزایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: بانوان سرپرست خانوار فعال در حوزه صنایع دستی در هشت استان کشور مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های بنیاد کرامت رضوی اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار و یا بانوان بدسرپرست است اضافه نمود: سیستان وبلوچستان یکی از هشت استان مورد توجه در این طرح است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان وبلوچستان بیان نمود: در قالب تفاهم نامه همکاری میان معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بنیاد کرامت رضوی بانوان سرپرست خانوار فعال صنایع دستی در هشت استان حمایت می شوند.

وی توضیح داد: این تفاهم نامه در راستای حمایت از رونق صنایع دستی به عنوان میراث ملی در شرایط شیوع کرونا، با رویکرد حمایت ویژه از زنان سرپرست خانوار فعال در عرصه صنایع دستی هشت استان، 24 آبان با حضور معاون صنایع دستی کشور و مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی امضا شده است.

جلال زایی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه یادشده در مرحله نخست اجرای آن برای حمایت از صنایع دستی در سیستان وبلوچستان، کردستان، خراسان های رضوی، جنوبی، شمالی، خوزستان، گلستان و لرستان برنامه جدی برای حمایت با اولویت زنان سرپرست خانوار اجرا می گردد.

به گزارش خبرنگاران طبق نظر کارشناسان، سیستان وبلوچستان در صدر جدول زنان سرپرست خانوار در میان استان های کشور قرار گرفته است و باید مسائل مربوط به این زنان از دغدغه های اجتماعی تلقی شده و مبتنی بر پژوهش، سیاست هایی در جهت تسهیل و بهبود شرایط شان اتخاذ و اجرا گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1291

به "خبرنگاران 400 فقره وام اشتغال زایی زنان در سیستان و بلوچستان پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 400 فقره وام اشتغال زایی زنان در سیستان و بلوچستان پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید