حوادث رانندگی در ایران 2 برابر کرونا قربانی می گیرد ، نمودار آمار قربانیان حوادث رانندگی در ایران

به گزارش گروه سرگرمی، نگاهی به نمودارهای تهیه شده از تعداد قربانیان و مصدومان حوادث ترافیکی در 10 سال اخیر و مقایسه سال به سال آنها با هم و نیز رقم عجیب خسارتی که این حوادث به کشور وارد می کند، نشان می دهد در یک دهه اخیر مسئولان کار اثربخشی در این حوزه انجام نداده اند.

حوادث رانندگی در ایران 2 برابر کرونا قربانی می گیرد ، نمودار آمار قربانیان حوادث رانندگی در ایران

به گزارش گروه سرگرمی به نقل از ایسنا، این روزها موج کرونا ویروس سراسر جهان را فراگرفته و بیشتر کشورهای جهان و نیز سازمان بهداشت جهانی شرایط اضطرار اعلام کرده اند؛ بیماری که تا به امروز به مرگ 304 نفر منجر شده است. اما بد نیست یادآوری کنیم که اگر زمان شیوع ویروس کرونا و جهانی شدن نگرانی درباره آن را به دو هفته قبل مربوط بدانیم و متوسط مرگ روزانه 50 نفر را در حوادث رانندگی در کشور هم مدنظر قرار دهیم، به عدد 700 خواهیم رسید، یعنی طی این مدت 700 نفر - دو برابر تعداد کشته شدگان بر اثر کرونا - در ایران فقط در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.

آمارهای سازمان پزشکی قانونی از شمار کشته شدگان و مصدومان حوادث رانندگی حاکی از آن است که از سال 88 تا خاتمه آذرماه امسال، یعنی تنها طی 10 سال، 200هزار و 605 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده و 3 میلیون و 476 هزار و 701 نفر هم مصدوم شده اند؛ مصدومانی که تعدادشان به اندازه جمعیت برخی کشورهای جهان است.

نمودار تعداد قربانیان حوادث رانندگی در 10 سال اخیر

البته حوادث رانندگی را از منظری دیگر هم می توان بررسی کرد و آن مالی است. چندی پیش سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در سفر به استان فارس گفته بود که در طول سال خسارت مالی ناشی از هر مورد فوتی در تصادفات رانندگی که به کشور وارد می شود، 5/2 میلیارد تومان است. این رقم البته مجموع متوسط هزینه هایی است که برای یک فرد در طول حیاتش شده است. اما اگر همین عدد را در تعداد قربانیان حوادث رانندگی از سال 88 تا خاتمه آذرماه امسال ضرب کنیم، به عددی می رسیم که خواندنش کمی سخت است، 1.043.146.000.000.000 تومان!

نمودار تعداد مصدومان حوادث رانندگی در 10 سال اخیر

این عدد را این طور هم می توان خواند: 1043 تریلیون و 146 میلیارد تومان که رقم خسارت ووارد آمده به کشور ناشی از کشته شدگان حوادث رانندگی در طول 10 سال است. آمار مصدومان هم تکان دهنده است، مخصوصا با استناد به این گفته رئیس پلیس راهور ناجا که حدود 10 درصد از مصدومان را افراد دارای معلولیت دائمی اعلام کرده بود. اگر موضوع را بررسی کنیم، می توان نتیجه گرفت که طی 10 سال اخیر و از مجموع 3 میلیون و 476 هزار و 701 مصدوم حوادث ترافیکی، دست کم 347 هزار نفر دچار معلولیت دائمی شده اند و این عدد به شمار معلولان در کشورمان اضافه شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 727

به "حوادث رانندگی در ایران 2 برابر کرونا قربانی می گیرد ، نمودار آمار قربانیان حوادث رانندگی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حوادث رانندگی در ایران 2 برابر کرونا قربانی می گیرد ، نمودار آمار قربانیان حوادث رانندگی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید