جنگنده های روسی حمله به ناو آمریکایی را تمرین کردند

به گزارش گروه سرگرمی، فارس نوشت: دولت اوکراین از تمرین جنگنده های روسیه برای هدف قرار دادن ناوهای آمریکا در دریای سیاه و پرواز چند فروند از آن ها بر فراز یک ناوشکن آمریکایی خبر دادند.

جنگنده های روسی حمله به ناو آمریکایی را تمرین کردند

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

دولت اوکراین روز سه شنبه ادعا کرد دو جنگنده سوخو-24 ارتش روسیه که از سوی جنگنده های سوخو-27 این کشور پشتیبانی هوایی می شدند، در روزهای گذشته با پرواز در ارتفاع پایین حمله به کشتی های جنگی آمریکا در دریای سیاه را تمرین نموده اند.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ، در بیانیه نیروی هوایی اوکراین در این زمینه آمده است که جنگنده های روسیه مجهز به موشک های کروز به تازگی تمرین شبیه سازی شده حمله به ناو آمریکایی در منطقه را انجام دادند.

این در حالی است که یک ناوشکن آمریکایی به نام آرلی بورک در روزهای گذشته وارد دریای سیاه شد. بنا بر ادعای مقامات اوکراینی، جنگندهای روسیه روز 23 دسامبر (2 دی) علیه این هدف دریایی که در آب های بین المللی حضور داشت، پرواز کردند.

بر اساس این گزارش، این جنگنده های روسی چندین بار با پرواز در ارتفاع پایین به این کشتی جنگی آمریکایی که در جهت بندر اودیسه در اوکراین حرکت می کرد، نزدیک شدند.

به نوشته دیفنس بلاگ، این کشتی جنگی آمریکایی امروز صبح وارد بندر اودیسه شد. این هشتمین بار است که یک کشتی جنگی آمریکایی از شروع سال 2019 وارد دریای سیاه می گردد.

نیروی دریایی آمریکا و نیروهای ناتو، پس از الحاق مجدد منطقه تحت مناقشه کریمه به روسیه در سال 2014، حضور خود در دریای سیاه را افزایش دادند. آمریکا مدعی است که برای محافظت از تردد کشتی ها و حمایت از متحدان خود در این منطقه حضور نظامی دارد.

چندی قبل نیز ارتش روسیه گفت که ناو توپدار ویشنی ولوچیوک این کشور پس از ورود ناوشکن آمریکایی راس به دریای سیاه، آن را همراهی نموده و تمامی تحرکات این ناوشکن را زیرنظر گرفته است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 630

به "جنگنده های روسی حمله به ناو آمریکایی را تمرین کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های روسی حمله به ناو آمریکایی را تمرین کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید