جسد صیاد کشته شده به دست پلیس امارات به بوشهر منتقل شد

به گزارش گروه سرگرمی، جسد صیادی که شهریور در تیراندازی پلیس ساحلی امارات متحده عربی کشته شده بود، به بوشهر انتقال یافت.

جسد صیاد کشته شده به دست پلیس امارات به بوشهر منتقل شد

کارشناس کنسولی نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر در مصاحبه با خبرنگار از ، گفت: یک فروند لنج صیادی با 9 سرنشین شهریور در آب های خلیج فارس با شلیک پلیس ساحلی امارات رو به رو شد که یکی از سرنشینان به نام یاسین لطفی پور بر اثر تیراندازی جان خود را از دست داد و بقیه سرنشینان هم دستگیر و به امارات منتقل شدند.

کیمیا زارع اضافه کرد: پس از پیگیری وزارت امور خارجه و تامین هزینه، امروز جسد این صیاد بوشهری با پرواز از امارات به شیراز و سپس بوشهر انتقال یافت.

او بیان نمود: کار های لازم برای بازگشت هشت سرنشین دیگر لنج یادشده به کشور نیز در حال پیگیری است.

کارشناس کنسولی نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر توضیح داد: چندی پیش دادگاه صیادان بوشهری که پلیس ساحلی امارات آن ها را دستگیر نموده، خاتمه یافته، اما هنوز زمان آزادی آن ها معین نیست.

14 شهریور در حالی که این صیادان در حوالی منطقه مُطاف در آب های عسلویه بودند و قصد داشتند به بوشهر برگردند، با تیراندازی نیرو های پلیس امارات متحده عربی روبه رو شدند که بر اثر آن، یک نفر کشته شد و دو نفر زخمی شدند.

براساس کنوانسیون های بین المللی، تیراندازی به سمت شناور ها حتی اگر وارد آب های ساحلی کشور دیگری شوند، غیرقانونی است، اما با این وجود، پلیس ساحلی کشور های حوزه خلیج فارس بار ها به شناور های استان بوشهر به بهانه های مختلف تیراندازی نموده و باعث کشته یا زخمی شدن سرنشینان آن ها شده اند.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 58

به "جسد صیاد کشته شده به دست پلیس امارات به بوشهر منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جسد صیاد کشته شده به دست پلیس امارات به بوشهر منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید