ثبت نام کارگران ساختمانی برای دریافت سبد کالا

به گزارش گروه سرگرمی، نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با بیان این که بخشی از کارگران ساختمانی بسته های حمایتی دولت را گرفته اند، از کارگرانی که هنوز پیروز به دریافت سبدکالا نشده اند، خواست که به وسیله کدهای دستوری داده شده، مراحل ثبت نام خود برای دریافت بسته های حمایتی را دنبال نمایند.

ثبت نام کارگران ساختمانی برای دریافت سبد کالا

هادی ساداتی در گفت وگو با گروه سرگرمی، اظهار کرد: تعدادی از کارگران ساختمانی پیروز به دریافت سبدکالا شده اند اما بخش اعظمی از آنها هنوز بسته حمایتی دریافت نکرده اند که در حال ثبت نام هستند و به وسیله کدهای دستوری اعلام شده #9142 و #8142 می توانند مراحل استعلام و ثبت نام خود را دنبال نمایند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارگران ساختمانی روزمزد هستند و حقوق روزانه می گیرند، گفت: متأسفانه زندگی کارگران ساختمانی با توجه به فصلی بودن نوع کار، نامساعد بودن اوضاع بازار مسکن و کاهش ساخت و سازها به سختی می گذرد و از این جهت در رده آخر گروه های محروم و آسیب پذیر هستند.

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی در عین حال از وجود 500 هزار کارگر ساختمانی فاقد بیمه در کشور اطلاع داد و گفت: در جلسه ای که هفته گذشته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم ایشان قول مساعد دادند که کارگران جا مانده از بیمه تأمین اجتماعی بهره مند شوند و امیدواریم در آستانه دهه مبارک فجر، خبر خوشی به کارگران ساختمانی بدهند و مسئولان سازمان تأمین اجتماعی این وعده را عملی نمایند.

ساداتی گفت: در حال حاضر یک میلیون و 200 هزار کارگر ساختمانی تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی هستند و 500 هزار کارگر ساختمانی در کل کشور باقی مانده اند که امیدواریم هرچه سریع تر از پوشش بیمه ای برخوردار شوند.

به گفته وی کاهش ساخت وسازها، کاهش تقاضا در استان ها و عدم همکاری شهرداری در بعضی شهرها موجب شده تا منابع بیمه کارگران ساختمانی کمتر وصول گردد و بخشی از کارگران ساختمانی از بیمه تأمین اجتماعی جا بمانند.

به گزارش گروه سرگرمی، کارگران ساختمانی دارای شرایط متقاضی بیمه تأمین اجتماعی در سراسر کشور می توانند با در اختیار داشتن مدارک مورد احتیاج و ورود به سایت www.samanehrefah.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه و دریافت کد رهگیری اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 93

به "ثبت نام کارگران ساختمانی برای دریافت سبد کالا" امتیاز دهید

6 کاربر به "ثبت نام کارگران ساختمانی برای دریافت سبد کالا" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام کارگران ساختمانی برای دریافت سبد کالا"

1 دیدگاه

30 فروردین 1399

کارگر ساختمانی هستم. دو ماهه بیکارم. هیچگونه حمایتی دریافت نکرده ام. ثبت نام از طریق کد دستوری هم جواب نمیدهد. خیلی به حمایت نیاز دارم. چکار کنم ؟؟؟؟ لطفا کمک کنید

پاسخ به وحید
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید