تونس، مخالفت هیئت عالی انتخابات با درخواست نبیل القروی

به گزارش گروه سرگرمی، هیئت عالی انتخابات تونس با درخواست نامزد زندانی حزب قلب تونس برای به تعویق انداختن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور مخالفت کرد.

تونس، مخالفت هیئت عالی انتخابات با درخواست نبیل القروی

به گزارش گروه بین الملل گروه سرگرمی، نیبل القروی نامزد انتخابات ریاست جمهوری به اتهام فساد مالی، پولشویی و فرار مالیاتی در بازداشت به سر می برد و دادگاه تونس با آزادی او برای شرکت در تبلیغات انتخاباتی مخالفت نموده و این درحالی است که هیئت عالی انتخابات و تعدادی از سیاستمداران این کشور خواهان آزادی او از زندان شده اند تا نامزدها از شرایط یکسانی در تبلیغات انتخاباتی برخوردار باشند.

حزب قلب تونس که نبیل القروی نامزد این حزب درانتخابات ریاست جمهوری این کشور است به تازگی خواهان به تعویق افتادن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شده است تا شرایط تبلغات انتخاباتی بین نامزدهای این دوره انتخابات فراهم گردد.

رئیس هیئت عالی انتخابات تونس به اشاره به دریافت درخواست به تعویق افتادن انتخابات از سوی نبیل القروی و حزبش گفت: امکان به تعویق افتادن انتخابات وجود ندارد و دور دوم انتخابات ریاست جمهوری یکشنبه آینده 13 اکتبر (21 مهر ماه) برگزار می گردد.

نبیل یفون در گفت وگو با روزنامه تونسی الصباح نیوز توضیح داد: طبق قانون اساسی کشور هیئت عالی انتخابات موظف است، انتخابات را در موعد مقرر برگزار و شرایط یکسانی را برای نامزدها فراهم کند اما موضوع نبیل القروی و تصمیم گیری درباره او به عهده مقامات قضایی است.

تیم وکلای مدافع نبیل القروی به تازگی از دیوان اداری تونس درخواست نموده است که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به تعویق بیندازد.

چندی قبل قیس سعید نامزد نخست دور اول انتخابات ریاست جمهوری تونس در ارتباط با محرومیت القروی در تبلیغات انتخاباتی گفت: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از انجام تبلیغات انتخاباتی خودداری خواهم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 417

به "تونس، مخالفت هیئت عالی انتخابات با درخواست نبیل القروی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونس، مخالفت هیئت عالی انتخابات با درخواست نبیل القروی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید