تهدید کرونا علیه سینما های آمریکا ، مخاطبان بارمی گردند؟

به گزارش گروه سرگرمی، سینما های آمریکا به دنبال صدور دستور بازگشایی سه مرحله ای کسب وکار ها در این کشور، در ماه های آینده به صورت تدریجی بازگشایی می شوند، اما به نظر می رسد هنوز امیدی به رونق مجدد نیست.

تهدید کرونا علیه سینما های آمریکا ، مخاطبان بارمی گردند؟

به گزارش گروه فرهنگی گروه سرگرمی به نقل از ورایتی، دونالد ترامپ پنج شنبه اعلام نمود سینما ها ممکن است ظرف چند ماه آینده به آرامی بازگشایی شوند. این خبر در دل مجموعه گسترده ای از دستورالعمل ها اعلام شد که نشان می دهند اقتصاد آمریکا چگونه و چه زمانی می تواند از زیر بار همه گیری ویروس کرونا سر بیرون بیاورد. این کورسوی امیدی برای صاحبان سینماهاست که با تعطیلی اجباری مشاغل، ضرر های جبران ناپذیری را متحمل شده بودند.

اما حتی اگر مجموعه های چند منظوره هم باز شوند، باز چندین ماه طول می کشد تا استودیو ها بتوانند با اطمینان کارشان را از سر بگیرند و فیلم های عظیم و بلاک باستر های خود را اکران نمایند.

بیشتر زمان های اکران تا آگوست (مرداد) به عقب رانده شده اند، اما هنوز فیلم هایی با تاریخ های جلوتر باقی مانده اند. برای مثال یونیورسال فیلم کمدی شاه استتن آیلند را در 19 ژوئن دارد و برادران وارنر تریلر عملی تخیلی تِنِت ساخته نولان را برای 17 جولای و دیزنی نمایش مولان را برای 24 جولای حفظ نموده اند.

از سوی دیگر سینما های زنجیره ای مانند سینه مارک پیش بینی نموده اند که مردم بتواند از اوایل جولای راهی سینما ها شوند، اما هنوز علامت مشخصی وجود ندارد که نشان دهد چراغ های سینما ها از چه زمانی واقعاً روشن خواهد شد.

فرایند بازگشایی نیز حتماً در بین ایالت های مختلف متفاوت خواهد بود و سینما ها می توانند به تدریج در مناطقی که کمتر از ویروس کرونا آسیب دیده اند، آغاز به کار نمایند؛ اما مناطقی مانند نیویورک و نیوجرسی که با آسیب سختی روبه رو شده اند احتمالاً مدت بیشتری تعطیل می مانند. به این ترتیب استودیو های عظیم نیز انگیزه کم تری خواهند داشت تا بخواهند فیلم های مهم خود را ارایه نمایند.

یک کارشناس معتقد است نیویورک و لس آنجلس جزو مکان هایی خواهند بود که دیرتر از مثلاً مونتانا کارشان را آغاز می نمایند و در این حالت کسی نخواهد خواست که مولان یا تنت را تنها در مکان های محدودتر اکران کند.

جف باک تحلیل گر باکس آفیس شرکت اگزیبیتور ریلیشنز گفت: بدون توجه به همه اطمینان خاطری که می دهند، من به هیچ وجه نمی توانم تصور کنم که یک بلاک باستر بلافاصله اکران گردد.

پل درگارابدیان تحلیل گر ارشد کام اسکور هم افزود: اگر سالن های سینما در سراسر دنیا در درجات مختلفی بازگشایی شوند باز هم اکران فیلم های عظیم از نظر اقتصادی بسیار سخت می گردد، چون این فیلم های بودجه بالا به شدت متکی بر درآمد دنیای هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 939

به "تهدید کرونا علیه سینما های آمریکا ، مخاطبان بارمی گردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید کرونا علیه سینما های آمریکا ، مخاطبان بارمی گردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید