بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد

به گزارش گروه سرگرمی، ایلنا/ این خبر پیرامون بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد، برای شما مخاطبان گرامی نگارش شد.

بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد

برای سفر با تور پوکت ارزان پاییز 1400 همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

داستان چیست؟

روز جهانی توریستی سال جاری با شعار توریستی و توسعه روستایی برگزار گردید تا اهمیت توریستی و ارزش اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مالی آن به جامعه جهانی گوشزد گردد، اما سایه همه گیری کوید-19 بر سرش سنگینی می کرد، آفتی که تاثیر مخربی بر روی توریستی در سرتاسر جهان گذاشت.

اوایل سال 2020، سازمان جهانی توریستی تخمین هایی در خصوص اثر همه گیری کروناویروس بر روی توریستی بین المللی ارائه داد. مثبت ترین سناریو هایی که در ماه می ارائه شدند، فرض را بر این گذاشته بودند که محدودیت های سفر از ماه جولای لغو خواهد شد. حتی تحت همین سناریو ها، که با توجه به تداوم محدودیت های شدید برای سفرهای بین المللی کاشف به عمل آمده است بیش از حد خوشبینانه بوده اند، UNWTO انتظار داشت که میزان توریستهای ورودی در مقایسه با سال 2019 حداکثر 58 درصد کاهش داشته باشند.

با توجه به جدیدترین داده های مربوط به شش ماه ابتدایی سال 2020، متوجه خواهیم شد که تخمین های سازمان جهانی توریستی چندان هم دور از واقعیت نبوده است. همانطور که در تصویر مشاهده می گردد، میزان ورودی توریستان جهانی برای نیمه اول سال 2020 در مقایسه با دوره مشابه در سال 2019 به صورت میانگین 65 درصد کاهش داشته است. با توجه به موج های جدید ابتلا به ویروس در سرتاسر جهان که اجازه راه اندازی مجدد بخش توریستی را نمی دهد، میلیون ها نفر در تامین معیشت خود دچار بحران خواهند شد، مخصوصا آنهایی که در مناطقی زندگی می نمایند که وابستگی زیادی به توریستان بین المللی دارند.

بر طبق داده های سازمان جهانی توریستی، ورودی توریستان به آمریکا (شمالی و جنوبی) 55 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا نموده که کمترین کاهش را شاهد بوده است. بعد از آمریکا، منطقه های آفریقا و خاورمیانه با 57 درصد کاهش بیشترین ضربه را از کرونا خورده اند. رتبه بعدی در اختیار اروپاست که با 66 درصد کاهش، حجم زیادی از توریستان ورودی خود را از دست داده است. آسیا اقیانوسیه هم با 72 درصد کاهش رتبه اول را از نظر کاهش توریست نسبت به سال 2019 تجربه نموده است.

منبع: همگردی
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1213

به "بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که ویروس کرونا بر سر گردشگری دنیا آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید