برنامه روز دانشجو امسال مجازی است، فرقی بین تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب قائل نیستیم

به گزارش گروه سرگرمی، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، محدودیت های خاصی در برگزاری انجام مراسم 16 آذر در دانشگاه ها وجود دارد و بیشتر فعالیت ها به صورت مجازی انجام خواهد شد، گفت: هیچ فرقی بین تشکل های سیاسی (چه اصولگرا و چه اصلاح طلب) برای انجام برنامه های روز دانشجو قائل نباشیم. تمام تشکل های دانشجویی باید برای اجرای برنامه های خود به مناسبت روز دانشجو مجوزهای لازم را اخذ کنند.

برنامه روز دانشجو امسال مجازی است، فرقی بین تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب قائل نیستیم

به گزارش خبرنگاران، حسن زائری لطف در نشست وبیناری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی که با حضور سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیران و مسؤولان ستادی برگزار گشت، به اهمیت برگزاری مراسم روز دانشجو (16 آذر) و فعالیت مجازی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، محدودیت های خاصی در برگزاری انجام مراسم 16 آذر را در دانشگاه ها داریم و بیشتر فعالیت ها در این خصوص به صورت مجازی انجام خواهد شد.

وی در ادامه شرح داد: هر تشکلی برای انجام فعالیت های خود به مناسبت روز دانشجو، باید مجوز از دانشگاه مربوطه اخذ کند و انتظار می رود معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها در چارچوب قوانین معین شده، مجوزهای لازم را جهت انجام مراسم روز دانشجو صادر کنند و هیچ فرقی بین تشکل های سیاسی (چه اصولگرا و چه اصلاح طلب) برای انجام برنامه های روز دانشجو قائل نباشند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت تاکید کرد: تمام تشکل های دانشجویی در دانشگاه ها چه اصلاح طلب و چه اصول گرا باید برای اجرای برنامه های خود به مناسبت روز دانشجو البته به صورت مجازی، مجوزهای لازم را اخذ کنند.

وی اظهار کرد: معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی، حتما به صورت مجازی یا حضوری در قالب نشست، جلساتی با دبیران تشکل های سیاسی دانشگاه برگزار کنند و درخصوص برنامه ها و فعالیت های تشکل ها به مناسبت روز دانشجو از جمله دعوت از شخصیت ها جهت سخنرانی به مناسبت روز 16 آذر، تعامل و همفکری کنند.

به گزارش مفدا، زائری لطف به اجرای طرح رتبه بندی نشریات دانشجویی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد وگفت: موضوع رتبه بندی نشریات دانشجویی از اهمیت خاصی برخوردار است و علی رغم ایجاد سامانه برای ثبت نشریات دانشجویی، بسکمک از معاونان فرهنگی و دانشجویی و حتی کارشناسان دانشگاه ها، حتی یک بار هم این سامانه را ندیده اند که انتظار می رود معاونان دانشگاه ها در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی نشریات خود، توجه بیشتری به موضوع نشریات دانشجویی داشته باشند. البته بنده هفته آینده گزارشی به دکتر لاری درخصوص شرایط رتبه بندی نشریات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی ارائه خواهم داد.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت همچنین به لزوم اهمیت برگزاری جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی موسوم به تیتر 12 اشاره کرد و گفت: تا به امروز هزار و 61 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده و مورد ثبت قرار گرفته است. موضوعی که باید مورد توجه شما معاونان قرار گیرد، ثبت کانون های فرهنگی دانشگاه ها در بستر مجازی است که قبلا اعلام کرده ایم.

وی افزود: از معاونان دانشگاه ها درخواست دارم، دانشجویانی که در ایام شیوع کرونا، خدمات و فعالیت های گسترده ای داشته اند را جهت تقدیر به وزارت بهداشت معرفی کنند.

زائری لطف به فعالیت جشنواره بین المللی سیمرغ اشاره کرد و گفت: خوشبختانه فعالیت این جشنواره در قالب مجازی در حال انجام است. تا به امروز در این جشنواره سه هزار و 200 اثر ثبت شده و به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که امیدوارم در جهت برگزاری این جشنواره مهم در قالب مجازی، به نتایج و دستاوردهای قابل قبولی دست یابیم.

وی با اشاره به اختصاص بودجه به منظور تجهیز فضاهای فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار کرد: با کمک این عزیزان و تلاش های ستودنی مدیران ما در ستاد وزارت بهداشت، برای نخستین بار ما شاهد اختصاص مبالغی جهت تجهیز فضاهای فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1317

به "برنامه روز دانشجو امسال مجازی است، فرقی بین تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب قائل نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه روز دانشجو امسال مجازی است، فرقی بین تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب قائل نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید