آنالیز ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس در یک وبینار

به گزارش گروه سرگرمی، مدیر گروه مطالعات تاریخی و منطقه ای خلیج فارس به خبرنگار خبرنگاران در بوشهر گفت: وبینار بزرگداشت روز خلیج فارس با عنوان ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس با هدف واکاوی ریشه های تمایل تحریف گران به تحریف نام خلیج فارس به همت گروه مطالعات تاریخی و منطقه ای خلیج فارس (دانشگاه خلیج فارس) و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و انجمن علمی دانشجویان گروه تاریخ این دانشگاه، برنامه ریزی و اجرایی شده است.

آنالیز ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس در یک وبینار

علی رسولی ادامه داد: در این برنامه تخصصی، کورش احمدی، پژوهشگر و دیپلمات بازنشسته وزارت امور خارجه ضمن معرفی کتاب Naming the Persian Gulf the Roots of a political controversy که به زبان انگلیسی نوشته است، به بیان نتایج پژوهش های خود درخصوص انگیزه های سیاسی تحریف گران در تحریف نام خلیج فارس می پردازد.

وی اضافه نمود: شناخت ریشه ها و انگیزه های احتمالی از این تحریف به مواجهه مؤثر و در عین حال واقع بینانه با تحریف هویت تاریخی خلیج فارس یاری می نماید.

مدیر گروه مطالعات تاریخی و منطقه ای خلیج فارس دانشگاه خلیج فارس برگزاری چنین برنامه هایی را موجب تقویت خودآگاهی ملی و فراتر رفتن از سطحی نگری در موضوعات کلان هویتی دانست.

وی همچنین در مورد نقش پژوهش های تاریخی در حوزه هویت شناسی خلیج فارس گفت: به طور قطع پژوهش های تاریخی به انباشت مستندات و مدارک در دفاع از هویت خلیج فارس می انجامد و چراغ دفاع از این هویت را روشن نگه می دارد.

این پژوهشگر و استاد دانشگاه توضیح داد: با توجه به اینکه خلیج فارس تقویت کننده همکاری و همزیستی میان جوامع پیرامون و در عین حال بستر سلحشوری و ایستادگی بوده است، این وبینار ادای دینی به خلیج فارس به عنوان یکی از بسترهای جغرافیایی سازنده ایران و تمدن و فرهنگ و هویت ایرانی است.

رسولی در سرانجام یادآور شد: باید خلیج فارس را در همه ابعادش دوست بداریم؛ از نام و هویت آن تا محیط زیست آن.

یادآوری می گردد، وبینار بزرگداشت روز خلیج فارس با عنوان ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس به وسیله لینک https//mt.pgu.ac.ir/b/per-zz4-aj2 ساعت 17:30 فردا پنجشنبه 18 اردیبهشت ماه پخش می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 985

به "آنالیز ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس در یک وبینار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز ریشه های سیاسی تحریف نام خلیج فارس در یک وبینار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید