بخشی از منابع مسدود شده ایران آزاد می شود

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش تجارت نیوز، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: بانک مرکزی در این روزها به شدت فعال است که بتواند نیازهای مربوط به پیشگیری و درمان داروها و یا تجهیزات پزشکی درباره ویروس کرونا را تدارک ببیند. خوشبختانه در این زمینه پیروز بوده ایم و کارهای خوبی انجام داده ایم.

بخشی از منابع مسدود شده ایران آزاد می شود

وی اضافه نمود: در کنار این اقدامات تامین کالاهای اساسی به صورت جدی دنبال می شود و خوشبختانه از این نظر فراوانی کامل داریم.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: با تلاش هایی که وزارت امورخارجه و بانک مرکزی انجام داده است به نتایج خوبی رسیده ایم و احتمال آزاد شدن بخشی از منابع مسدود شده ما که به ناحق از سوی آمریکا مسدود شود می رود از این رو امیدواریم با آزاد شدن این منابع آنها را برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی و هر چیز که مورد استفاده مردم است به کار بگیریم.

همتی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه برخی بانک ها برداشت اشتباهی از بخشنامه بانک مرکزی در مورد عدم دریافت اقساط وام های قرض الحسنه داشتند، گفت: در حالی که بانک مرکزی اظهار داشت که همه وام های قرض الحسنه به تعویق افتاده است، اما متاسفانه بانک ها از این مصوبه برداشت اشتباه کردند.

وی اضافه نمود: پرداخت و دریافت وام های قرض الحسنه ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت به تعویق افتاده است، اما متاسفانه برخی بانک ها به دلیل برداشت اشتباهشان از این بخشنامه، اقساط را از حساب های مردم برداشت کردند، در حالی که بانک مرکزی روز گذشته در بخشنامه ای به صراحت اظهار داشت که اقساط وام های قرض الحسنه و پرداخت این وام ها به تعویق افتاده است و نباید اقساطی از مردم دریافت شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: هر بانکی که اقساط را از حساب مردم برداشت کرده باید این هفته به حساب مردم بازگرداند، ضمن آنکه این اقساط به سه ماه پایانی وام قرض الحسنه اضافه خواهد شد.

وی به نام گذاری سال 99 به نام جهش تولید اشاره کرد و گفت: در سال جهش تولید قطعا بانک مرکزی کمک های خوبی را برای تولید کشور خواهد داشت و روز گذشته نیز مصوبات خوبی در جلسه بانک مرکزی داشتیم.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 877

به "بخشی از منابع مسدود شده ایران آزاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از منابع مسدود شده ایران آزاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید