ایرانسل آماده جذب سرمایه ایرانیان از هر جای دنیا است

به گزارش گروه سرگرمی، مدیرعامل ایرانسل، در گفت وگو با ایرانیان خارج از کشور طی یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی، فرصت های موجود برای سرمایه گذاری و رویکردهای جدید اپراتور دیجیتال ایران را تشریح کرد.

ایرانسل آماده جذب سرمایه ایرانیان از هر جای دنیا است

به گزارش گروه سرگرمی، بنابر اعلام ایرانسل، دکتر بیژن عباسی آرند، در برنامۀ زندۀ مشاور شبکۀ جهانی جام جم حضور یافته بود، ضمن اعلام آمادگی ایرانسل برای ارتباط با ایرانیان خارج از کشور و دریافت تجارب آنان، به پرسش های مجری برنامه و مخاطبان ایرانی آن در جهان نیز پاسخ داد.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری برای ایرانیان خارج از کشور

مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به پرسشی در زمینۀ فرصت های سرمایه گذاری موجود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، با ذکر مثالی از سرمایه گذاری ایرانسل در خدمات تاکسی آنلاین اسنپ، آن را یک نمونۀ پیروز سرمایه گذاری در ایران با حضور سرمایه گذار خارجی مطرح نمود و با معرفی یک شرکت سرمایه گذاری زیرمجموعۀ ایرانسل برای مدیریت جذب سرمایه و حمایت از کسب وکارهای نوپا، بازار ایران را دارای یک پتانسیل قوی برای جذب سرمایه دانست.

وی حوزه های بهداشت، سلامت و آموزش را از حوزه های مورد توجه ایرانسل دانست و گفت: رویکرد جدید ایرانسل، به سمت اپراتور دیجیتال و توسعۀ خدمات دیجیتالی است که باعث ارتقای کیفیت زندگی مردم گردد.

ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات موبایل در ایران است

عباسی آرند همچنین در این برنامه با اشاره به فرایند شکل گیری و تاریخچۀ تأسیس و رشد شرکت ایرانسل و سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در این پروژه، با بیان اینکه ایرانسل هم اکنون نزدیک به 50 میلیون مشترک فعال دارد. گفت: فناوری تلفن همراه ارائه شده در ایران، از لحاظ تکنولوژی همان چیزی است که در کشورهای پیشرفته ارائه می گردد و صنعت مخابرات و ارتباطات موبایل که ایرانسل از پرچمداران توسعۀ آن در ایران است، از بخش هایی است که فاصلۀ ایران و جهان در این زمینه ناچیز است.

وی اضافه نمود: تجربۀ خوب این سرمایه گذاری نشان داد که می توان آن را تکرار کرد و این فرصت اکنون در حوزه های جدید و راه چاره های دیجیتال (Digital Solutions) نیز فراهم است.

بومی سازی فراوری گوشی تلفن همراه

مدیرعامل ایرانسل همچنین در پاسخ به پرسشی دربارۀ امکان ورود سرمایه گذار خارجی در حوزۀ فراوری تلفن همراه گفت: در این زمینه خوشبختانه در سال های اخیر کارهای خوبی در کشور شده و در حوزۀ تجهیزات شبکۀ موبایل که معمولاً چند شرکت معروف، تأمین نمایندۀ احتیاج اپراتورها در جهان هستند، در بخش تجهیزات Passive اقدامات خوبی شده و نزدیک به 90 درصد بومی سازی صورت گرفته است و در خصوص تجهیزات Active نیز شرکت های داخلی با یاری اپراتورها در حال سرمایه گذاری هستند.

وی اضافه نمود: در خصوص فراوری گوشی تلفن همراه در داخل، در گذشته به دلیل عدم رشد تکنولوژی و عدم دسترسی به بازار جهانی، برای فراوری چنین محصولی جذابیت کمی در کشور وجود داشت؛ ولی در سال های اخیر به دلیل رشد ارزش دلار و افزایش قیمت تمام شده این محصول، زمینۀ خوبی برای بومی سازی حداقل بخشی از آن به وجود آمده است.

وی ادامه داد: فراوری گوشی تلفن همراه ایرانی یکی از پروژه هایی است که وزارت ارتباطات در حال پیگیری آن است و ایرانسل به عنوان یکی از محورهای اصلی این پروژه، کار خود را در راستای بومی سازی آن با همکاری شرکت های داخلی آغاز نموده و فکر می کنم یکی از حوزه هایی است که اگر ایرانیان خارج از کشور بتوانند مشارکت نمایند، زمینۀ خوبی برای بازگشت سرمایه و کسب سود در آن وجود دارد.

عباسی آرند همچنین قیمت و کیفیت را دو عامل بسیار مهم در فراوری گوشی تلفن همراه دانست که ضروری است در این زمینه مدنظر قرار گیرد و با توجه به دسترسی ایرانیان خارج از کشور به بخشی از تکنولوژی روز جهان، یاری هموطنان مقیم خارج را در این زمینه مهم و مؤثر مطرح نمود.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 950

به "ایرانسل آماده جذب سرمایه ایرانیان از هر جای دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل آماده جذب سرمایه ایرانیان از هر جای دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید