اهداف پنهان نشست برلین، سناریوی سوریه تکرار می گردد

به گزارش گروه سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، رأی الیوم در مطلبی با اشاره به نشست برلین درباره لیبی آورده است: آنچه بی پرده و آشکارا باید بگوییم این است که 12 کشوری که امروز در برلین جمع شده اند به غیر الجزایر، همانهایی هستند که 10 سال قبل لیبی را با مشارکت فعال در ویرانی یا سکوت به نشانه رضایت یا همسویی، به این حال و روز انداختند و مردم لیبی کمترین اهمیتی برای آنها ندارند و بزرگترین قربانی است.

اهداف پنهان نشست برلین، سناریوی سوریه تکرار می گردد

با تور آلمان قیمت از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

این رسانه می نویسد: آنانی که در لیبی جمع شده اند برای تقسیم کیک لیبی شامل نفت و گاز و طرح های زیرساختی و موضوعات کم اهمیت تر جمع شده اند و نگران هستند که لیبی به عنوان سکویی برای مهاجران به سوی اروپا به وسیله دریای مدیترانه گردد.

رأی الیوم نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره فروپاشی دولت فایز السراج که بر کمتر از 20 درصد از لیبی مسلط است، هشدار داده و اینکه تروریسم اشاعه پیدا می نماید اما وی فراموش نموده است که هشدارش با 10 سال تأخیر اتفاق افتاده است زیرا لیبی کشوری متلاشی شده بوده و خواهد بود. بحث هیمنه و تقسیم منافع و اعزام مزدوران برای جنگ در لیبی است که در رأس آن امارات و قطر و فرانسه، مصر و سودان و چاد هستند و همه شما در ویرانی لیبی مقصرید.

این رسانه می نویسد: درباره تحولات میدانی هم خلیفه حفتر که زیر نظر سازمان سیا در فیلادلفیا آموزش دیده و قدرتمند شده است و از حمایت آمریکا، روسیه و فرانسه و امارات و مصر برخوردار است بیشترین شانس را دارد. وی که توافق آتش بس در مسکو را امضا نکرد در برلین هم آنرا امضا نخواهد کرد و اگر هم امضا کند به آن پایبند نخواهد بود از این رو بیانیه انتهای نشست برلین به مثابه جوهری بر روی کاغذ است و امضا کنندگانش هم آنرا می دانند. بس کنید بیش از این، ما و خودتان و ملت لیبی را فریب ندهید.

رأی الیوم گزارش داد: ژنرال حفتر هنگامی که بنادر نفتی لیبی را در هلال نفتی در شرق این کشور و مرکز آن بست خواست این پیغام را به حاضران در برلین مخابره کند که هر چه می خواهید تصمیم بگیرید اما حرف اول و آخر را من می زنم و ابزار قدرت برای اجرا را دارم و از حمایت بیشترتان برخوردارم. به نمایشتان ادامه بدهید.

این رسانه در انتها می نویسد: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 681

به "اهداف پنهان نشست برلین، سناریوی سوریه تکرار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف پنهان نشست برلین، سناریوی سوریه تکرار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید