انصارالله: هزاران جنگجوی سعودی و سودانی در اسارت یمنی ها قرار دارند

به گزارش گروه سرگرمی، رییس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن گفت: هزاران اسیر از مزدوران و شمار بسیاری از سران و اسرای سعودی و سودانی در اختیار داریم.

انصارالله: هزاران جنگجوی سعودی و سودانی در اسارت یمنی ها قرار دارند

به نقل از المسیره، عبدالقادر المرتضی روز شنبه در گفت وگو با شبکه المسیره این کشور اضافه نمود: تیم مذاکره نماینده صنعاء، توافق در پرونده اسرای سعودی بدون وجود طرف سعودی بر سر میز مذاکرات را نپذیرفت و در نتیجه، سعودی ها نیز در مذاکرات شرکت کردند و با توجه به اینکه صدها مفقودی در مناطق تحت کنترل اماراتی ها وجود دارد، امیدواریم که آنها نیز به این مذاکرات بپیوندند.

المرتضی گفت: سعودی ها کوشش می کردند که نقش میانجی را در مذاکرات داشته باشند اما ما رد و اعلام کردیم باید به عنوان طرف مذاکره نماینده حضور داشته باشند.

رییس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن اضافه نمود: هنگامی که توافق حاصل شد و طرح اجرای آخرین معامله مورد بحث نهاده شد، سعودی ها موضوع آزادی همه مزدوران را رد کردند و گفتند که آنها اسیران خود را قبل از بقیه می خواهند.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره نماینده یمنی از موضع قدرت در این مذاکره شرکت نموده، گفت: خانواده اسرای یمنی اطمینان داشته باشند که ما برای آزادی آنها کارت های فشار زیادی داریم و از همه این کارت ها برای آزادی اسرا استفاده خواهیم کرد.

المرتضی اضافه نمود: حزب اصلاح بر آزادی عناصر القاعده، داعش و عاملان در تشکیل هسته های اطلاعاتی و جنایتکار اصرار دارد.

وی در سرانجام با بیان اینکه تا به امروز چهار هزار و 700 اسیر آزاد شده اند، به خانواده های دیگر اسرا قول داد برای آزادی همه آنها کوشش گردد.

دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی یمن در روزهای گذشته بخش هایی از بزرگترین عملیات تبادل اسرا برای معاوضه 1081 اسیر را انجام دادند.

عملیات تبادل اسرا بین دو طرف زیر نظر سازمان ملل متحد انجام شد و شامل آزادی 681 نفر از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ازای آزادسازی 400 نفر از نیروهای طرف مقابل از جمله 15 سعودی و 4 سودانی است.

طبق بیانیه چهارمین نشست کمیته نظارتی اجرای توافق تبادل اسرا و بازداشت شدگان یمنی، نمایندگان دولت مستعفی و جنبش انصارالله توافق کردند که در مرحله نخست، یک هزار و 81 اسیر را طبق اسامی توافق شده، مبادله نمایند.

مبادله اسیران از موضوعات اساسی در گفت وگوهای یمنی- یمنی در سوئیس است که کوشش ها در این زمینه همیشه ناکام بوده و فقط در بعضی موارد با میانجیگری های محلی، مبادله شماری از اسیران صورت گرفته است.

پیش تر نیز تعدادی از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن و نیروهای وابسته به دولت مستعفی و فراری این کشور در چند مرحله به وسیله واسطه های محلی آزاد شدند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1234

به "انصارالله: هزاران جنگجوی سعودی و سودانی در اسارت یمنی ها قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصارالله: هزاران جنگجوی سعودی و سودانی در اسارت یمنی ها قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید