اعتراض بازماندگان قربانیان حملات آمریکا؛ صدایی که در افغانستان شنیده نمی گردد

به گزارش گروه سرگرمی، با وجود اعتراض خانواده های قربانیان حملات هوایی و عملیات های شبانه نیروهای خارجی در مناطق مختلف افغانستان اما صدای عدالت خواهی آنها هیچ گاه پاسخی نداشته است.

اعتراض بازماندگان قربانیان حملات آمریکا؛ صدایی که در افغانستان شنیده نمی گردد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حملات هوایی و عملیات شبانه نیروهای آمریکایی و بعضی از نظامیان افغان، یکی از دلایل مهم تلفات غیرنظامیان در افغانستان است.

این در حالی است که اعتراض خانواده های قربانیان این حملات همیشه شنیده نشده و عدالت خواهی آنها از سوی نهادهای قضایی پاسخی نداشته است.

شماری از خانواده های قربانیان حملات هوایی و عملیات شبانه در شهرستان زرمت ولایت پکتیا نیز در گردهمایی اعتراضی خواهان رسیدگی و کیفر عوامل این حوادث شده اند.

بعضی از بازماندگان قربانیان این حملات تأکید کردند که در یک سال گذشته به هر نهاد دولتی و یا غیردولتی رفته اند اما کسی به صدای عدالت خواهی آنها پاسخ روشنی نداده است.

میراجان یکی از معترضان به طلوع گفت: به خدا قسم که بی گناهان را کشته اند.

این معترضان تأکید کردند که حتی نهادهای حقوق بشری نیز از آنالیز این رویدادها ناتوان هستند.

بازماندگان قربانیان حملات هوایی تصریح کردند که دولت افغانستان برای رسیدگی به اعتراض آنها نیز کاری انجام نمی دهد.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان به تازگی اعلام نموده است که در حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان طی ماه گذشته میلادی 17 کودک کشته شدند.

حملات هوایی آمریکا یکی از دلایل اصلی تلفات غیرنظامیان در افغانستان است که با وجود نقدها سازمان ها و نهادهای حقوق بشری همچنان جریان دارد.

نیروهای آمریکایی بارها پس از هدف قرارگرفتن غیرنظامیان افغان مدعی شده اند که مخالفان مسلح دولت افغانستان را هدف قرار داده اند.

این نیروها همچنین همیشه کشته شدن غیرنظامیان افغان در حملات هوایی را تکذیب می نمایند و با توجه به مصونیت قضایی نظامیان آمریکایی در افغانستان نهادهای قضایی افغانستان نمی توانند این جنایات را پیگیری نمایند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 745

به "اعتراض بازماندگان قربانیان حملات آمریکا؛ صدایی که در افغانستان شنیده نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض بازماندگان قربانیان حملات آمریکا؛ صدایی که در افغانستان شنیده نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید