احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای جهان!

به گزارش گروه سرگرمی، موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارشی به بررسی خسارت های احتمالی ویروس کرونا پرداخت.

احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای جهان!

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، موسسه آکسفورد اکونومیکس در گزارش جدید خود پیش بینی کرد که در صورت تداوم شیوع گسترده ویروس کرونا، اقتصاد جهانی متحمل خسارت 1.1 تریلیون دلاری شود. آسیا بیشترین خسارت را از این ویروس خواهد دید و پیش بینی می شود که در سناریو بدبینانه رشد اقتصادی کشورهای آسیایی تا 1.3 درصد کاهش پیدا کند.

طبق اعلام این موسسه فعالیت تولیدی در بسکمک از مناطق چین تعطیل شده و کشورهای همسایه نیز با اختلالات فراوانی در زنجیره تامین خود روبرو شده اند. برخی از شرکت های بزرگ غربی مانند اپل، جگوار و فولکس واگن نیز به طور موقت فعالیت های خود در چین را تعلیق کرده اند.

از سوی دیگر موسسه کپیتال اکونومیکس نیز با اشاره به خسارت سنگین وارد آمده به بخش های گردشگری، هواپیمایی، بهداشت و درمان و هتلداری گفت که هنوز مشخص نیست چه زمانی چین از حالت قرنطینه فعلی خارج خواهد شد و امکان دارد برخی از واحدها و کسب و کارها به دنبال تعلیق فعالیت ها و کاهش سودآوری خود به طور موقت اقدام به تعدیل بخشی از نیروی انسانی خود کنند.

این موسسه هم چنین نرخ رشد اقتصادی چین در سه ماهه نخست امسال را 2.3 درصد پیش بینی کرده که 0.2 درصد کمتر از پیش بینی قبل آن است. با این حال انتظار می رود پیامدهای کرونا بر روی اقتصاد چین دستکم تا پایان نیمه نخست سال ادامه داشته باشد.

هم چنین کریستالینا جیورجیوا، رئیس صندوق بین المللی پول از کشورهای عضو گروه 20 خواسته است تا اقدامات بیشتری برای کاهش پیامدهای ناشی از ویروس جدید انجام دهند. وی اضافه کرد: معتقدم که وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی اقتصادهای بزرگ می توانند به کمک هم اقداماتی انجام دهند که به کاهش ریسک های کنونی کمک کند.

وی هم چنین ضمن استقبال از امضای فاز نخست توافق تجاری بین چین و آمریکا نیز گفت که این مساله به اقتصاد چین کمک خواهد کرد تا خسارات ناشی از کرونا را کمتر کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 770

به "احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای جهان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال خسارت 1.1 تریلیون دلاری کرونا برای جهان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید