اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه وام های مسکن کمکی به خانه دار شدن کارگران نمی کند، اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها از سوی دولت را خواستار شد.

اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها

ناصر چمنی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر تامین مناسب و ارزان برای کارگران اظهار کرد: تامین مسکن ارزان یک الزام قانونی است و دولت باید به وظایف اجتماعی خود در قبال کارگران و کارمندان در خصوص تامین مسکن ارزان قیمت عمل کند.هیچ فرقی میان کارگر و کارمند نیست و کارمندان هم نیاز به مسکن دارند منتها کارگران و گروههای محروم و روستایی به لحاظ داشتن سرپناه و خانه در اولویت هستند.

وی ادامه داد: همچنان که بودجه مناطق محروم بیش از بودجه مناطق برخوردار تصویب می شود باید دهک های پایین درآمدی هم در بحث سهمیه بندی کالا و مسکن ارزان قیمت بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

  • تصمیمات حوزه مسکن یکسویه نباشد!

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان اینکه تصمیماتی که در حوزه مسکن گرفته می شود نباید یکسویه باشد، گفت: اینکه تنها برای یک گروه یا قشر خاص خانه سازی کنیم درست نیست و همه گروهها به ویژه طبقات متوسط و گروههای کم درآمد باید در برنامه ریزی ها و طرح های مسکن جای داشته باشند.

  • اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها

چمنی با بیان اینکه وام های مسکن به درد کارگران نمی خورد، گفت: کارگران نه پس اندازی دارند که بخواهند در بانک سرمایه گذاری کنند و نه تمکن مالی و حقوق و دستمزد بالا که از عهده پرداخت اقساط وام مسکن برآیند؛ بنابر این تنها راه این است که مسکن ارزان قیمت برای آنها ساخته شود و دولت سیاستی در پیش بگیرد که قیمت افسارگسیخته مسکن بیش از این افزایش نیابد.

به گفته این مقام مسئول کارگری در حال حاضر کارگران در تمام صنوف با مشکل مسکن و اجاره بها مواجهند این در حالی است که بیش از 80 درصد آنها حداقل بگیرند و قدرت خرید خانه با نرخ های موجود در بازار را ندارند.

به گزارش ایسنا، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی در اصل 31 قانون اساسی است و دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.بر اساس آمارها بیش از 60 درصد دریافتی کارگران صرف هزینه های مسکن و اجاره بها می شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 10 شهریور 1398 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 198

به "اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای سیاست کاهش قیمت مسکن و اجاره بها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید