آتش سوزی های اخیر در تهران عمدی بوده است؟

به گزارش گروه سرگرمی، فارس/ سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: برخلاف بعضی از افراد که مدعی شده اند آتش سوزی های اخیر د رتهران عمدی است برای کارشناسان سازمان آتش نشانی تا این لحظه عمدی بودن آتش سوزی ها ثابت نشده است.

آتش سوزی های اخیر در تهران عمدی بوده است؟

سید جلال ملکی سخنگی سازمان آتش نشانی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درخصوص اینکه در بعضی از محافل و فضای مجازی پیغام ها و ادعاهایی دست به دست می گردد که حکایت از عمدی بودن آتش سوزی های اخیر در تهران دارد گفت: برای ما در سازمان آتش نشانی شهر تهران هنوز عمدی بودن آتش سوزی ها ثابت نشده است.

وی اضافه نمود: ایجاد آتش سوزی دهه ها عامل دارد که هر کدامش می تواند باعث آتش سوزی گردد نظیر صاعقه، آتش خاموش نشده بعد از پیکنیک، اتصالی سیم های برق و حتی گرمای بیش از حد هوا در حالی که شعله عمدی یکی از این علت ها می تواند باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: ما در سازمان آتش نشانی تهران در همین روزهای اخیر بارها اعلام نموده ایم که عمدی بودن آتش سوزی هایی که عمدتا هم در فضای عمومی شهر بوده است برای ما ثابت نشده است.

ملکی گفت: البته نکته جالب این است که در خود آتش سوزی عمدی هم دو نوع آتش عمدی داریم. یک مورد همان چیزی است که در ذهن مردم همیشه همراه با انگیزه خرابکاری است و نوع دوم که عمدی است اما به قصد خرابکاری نیست.

وی ادامه داد: از سالیان قبل کشاورزان پس از اولین برداشت برای از بین بردن پوشالهای باقی مانده روی زمین اقدام به ایجاد حریق می نموده اند تا پول حمل و نقل پوشالها را ندهند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در همین حین کنترل آتش از دست شان خارج شده و به زمین های مجاور و بوستان و درخت های دیگر سرایت می نموده و باعث حریق می شده است که این هم یک نوع آتش عمدی محسوب می شده است.

ملکی گفت: اما اینکه بعضی می گویند ما دیدیم یک نفر با یک شعله در دست آمد و جایی را به آتش کشید و رفت برای ما هنوز ثابت نشده است و باید اگر فیلم و عکس و مدارکی در دست دارند به ما و دستگاه های ذی ربط ارائه نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fungroups.ir شناسه مطلب: 1018

به "آتش سوزی های اخیر در تهران عمدی بوده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی های اخیر در تهران عمدی بوده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید